Integruota veikla kartu su lietuvių kalbos mokytoja „Išdykę obuoliai”-

„Papūgėlių „ grupėje

Veiklos tikslas – turtinti vaikų žinias apie obuolį, jo įtaką žmogaus organizmui. Su vaikais pakalbėjome apie obuolio augimo ciklą, jo turtingumą vitaminais.

Atlikome įvairius bandymus su šiuo vaisiumi. Valgydami obuolius pastebėjome, kad, atkandus obuolį, jis po kurio laiko paruduoja. Nutarėme atlikti bandymą: kas gali apsaugoti obuolius nuo rudavimo (oksidacijos). Pasigaminome 4 tirpalus su actu, citrinos sultimis, aliejumi ir pienu. Į kiekvieną stiklinę įdėjome po skiltelę obuolio ir palikome per naktį. Taip pat aiškinomės obuolio savybes, nusakėme spalvą, formą, uostėme, lietėme, ragavome, tyrinėjome jo sudėtines dalis (žievę, sėklas, kotelį), žiūrėjome skęsta ar ne. Vaikams ši diena buvo kupina naujovių ir atradimų: mažieji pjaustė, lupo, uostė, lietė ir ragavo obuolius. Su dideliu noru vaikai patys sulčiaspaude spaudė ir ragavo obuolių sultys.  Žiūrėjo animacinį filmuką „Obuolių maišas“.  Vaikai klausėsi ir pačios mokytojos sukurtos pasakos,, Žalias ir Raudonas obuoliukas”,  paskui atsakinėjo į klausimus, aptarinėjo pasakos herojų elgesį bei dalinosi savo emocinėmis būsenomis. Vaikai džiaugėsi savo atradimais stebėdami,, Obuolių vulkaną “,švelnios ir spalvotos putos nesustabdomai ir nevaldomai veržėsi iš obuolių. Vaikai nesitikėjo, kad įvyks tokia acto ir sodos susijungimo reakcija.  Taip pat virtuvės žnyplėmis  ,,gaudė“ obuoliukus vandenyje, iš obuolių  ir dantų krapštukų darė įvairias figūrėles. STEAM ugdymas sudomino vaikus, vaikai kėlė klausimus, kūrybiškai tyrinėjo ir sprendė veikloje iškilusias problemas.   Vaikai padedami  mokytojų  atskleidė  savo meninius bei matematinius gebėjimus, patyrė atradimo, pažinimo džiaugsmą bei daugybę įspūdžių.

Tyrinėjimo, degustavimo ir visų pojūčių pagalba vaikai atrado dar iki šiol jiems neatrastų paslapčių, bei praplėtė lietuvių kalbos žodyną.

Liaudies išmintis byloja: ,,Obuolys į namus, liga iš namų‘‘, tad valgykime obuolius ir būkime  sveiki.

Veiklą organizavo mokytoja Lila Stasilo, lietuvių kalbos mokytoja Donata Gerasimovič, mokytojos padėjėja Marija Ščerbo bei  VU II kurso studentė Margarita Kondracka

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą